środa, 15 marca 2017

Jak wyczyścić paletki z kosmetykami?

Jeśli posiadacie w swoich zbiorach palety cieni lub innych kosmetyków wykonane z ciemnego, matowego plastiku (np. palety Sleek, albo kasetki Inglot Freedom System) to wiecie jak łatwo się one brudzą. Po każdym użyciu na matowej powierzchni zostają ślady palców, nawet wtedy, gdy staramy się dotykać ich czystymi dłońmi. Co gorsza te resztki podkładu i pyłek z cieni niechętnie z tego plastiku schodzą. Ale jest na to świetny sposób- szybki, tani i bardzo skuteczny :)
Swego czasu nieźle musiałam się nagimnastykować próbując wyczyścić palety- woda z detergentem nie działa, a płyn micelarny usuwa tylko połowę zanieczyszczeń. Płyn dwufazowy do demakijażu co prawda usuwa ładnie brud, ale zostawia tłustą warstwę :( Nie mówiąc o zużyciu produktu....

I wtedy całkowicie przypadkiem odkryłam niezwykle skuteczny sposób na doczyszczenie palet. I to magiczny ;) Magiczny całkiem dosłownie bo tak nazywa się ten przyrząd- w zależności od firmy magiczna gąbka, sprytny zmywak lub zaczarowany zmywak :)
Jest to gąbeczka ze specjalnego materiału który działa jak gumka do mazania- ściera brud z powierzchni jednocześnie zużywając się. Świetnie nadaje się do czyszczenia np. brudnych ścian i wszystkich tłustych zanieczyszczeń. Co więcej- nie wymaga detergentu, musi być tylko zwilżony wodą :)

Czerwona powierzchnia to zwykła gąbka, natomiast biała ściera się podczas użytkowania

Gąbeczki można dostać na pewno w Rossmannie (Domol, marka własna) i sklepach z artykułami przemysłowymi. Czasami pojawiają się w Biedronce i dużych supermarketach. Koszt to około 5 zł za 2 sztuki.
Specjalnie mocno "zapuszczona" paleta w celach pokazowych ;)


Czyszczenie palet taką gąbka jest niezwykle proste: wystarczy dobrze ją zmoczyć, odcisną i wytrzeć wszystkie zanieczyszczenia. Następnie ręcznikiem papierowym wytrzeć do sucha, żeby nie zostały smugi. Na koniec wyczyszczone palety można przetrzeć jakimś płynem dezynfekującym i gotowe :) 


Czyściutka i gotowa do pracy :)

Gąbka pięknie doczyści również meble (krzesła i blaty) po wykonywaniu makijażu :)

1 komentarz:

  1. Super patent, spadłaś mi z nim z nieba :D Doczyszczenie białych palet to koszmar, nawet alkoholem nie mogę jej doszorować. Spróbuję magiczną gąbką :D

    OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze karmią mojego bloga :)